شاخص های طراح لباس موفق

شاخص های طراح لباس موفق

 

آیا رویای تان طراح مد شدن است؟
طراحی مد، حرفه ای است که تمایل به جذب افراد با دید هنری دارد، چرا که خلاقیت بخش جدا نا پذیر این رشته است با این حال، عوامل زیادی در این حرفه و دانش زیادی وجود دارد که باید آموزش ببینید و در این مسیر حرفه خود را دنبال کنید.

طراحی لباس موفق شدن
برای این که یک طراح لباس باشید، به ویژه یک طراح مد موفق، جدا از داشتن دید خوب برای رنگ و شکل، یا مهارت در طراحی، باید مهارت های زیادی مانند برش و الگو سازی و دوخت را تسلط داشته باشید.
اصول اولیه طراحی لباس ایده پردازی صحیح است که می توان از این طریق به ایده های جدید و مختص به خودتان رسید. همچنین، شما باید بتوانید ترند ها را تشخیص دهید.
این مقاله به منظور ایجاد فضای مساعد آموزشی در مسیر طراح لباس شدن، و همچنین نکات مهمی که شما را در مسیر موفقیت وکسب درآمد و ساخت وپرداخت شغل مورد نظر که عموما در حوزه کار آفرینی است، نگارش شده.

آموزش صحیح مهمترین بخش شروع طراحی لباس

یکی از مهمترین ویژگی های طراح مد بودن داشتن روحیه جستجو گر است.

آموزش صحیح مهمترین بخش شروع طراحی لباس
بسیاری از مردم سبک خاصی برای پوشش ندارند اما لباس را دوست دارند و دوست دارند واقعا خوب لباس بپوشند ویا لباسی را انتخاب کنند که با شرایط ظاهری و شغلی آن ها همسو باشد.یکی از مهمترین ویژگی های طراح مد بودن داشتن روحیه جستجو گر است.

نیازمندهای طراح مد شدن
طراح مد شدن خیلی نیازی به مدارک و مدارج ندارد. با این حال، آموزش صحیح، یک راه سریع و محکم برای رسیدن و موفقیت هر طراح مد است. سوال اصلی این است که آیا مدرک معتبر برای تبدیل شدن به یک طراح موفق لباس ضروری است؟

استعداد در طراح لباس شدن
در یک کلام بله، مهم نیست که چقدر با استعداد هستید، دنیای مد بسیار رقابتی است. بنابراین، تحصیلات و مدرک معتبر شما را برجسته تر از طراحان واجد شرایط خواهد کرد. به عنوان کارآفرین اعتماد به نفس بیشتری در راستای ورود به بازار کار دارید.

تعداد بسیار کمی از طراحان مد هستند که فاقد آموزش های لازم و مدرک هستند و در رشته خود موفق هستند. در واقع، چندین طراح مشهور مد، لیسانس خود را در طراحی مد با مدرک بازاریابی یا کسب و کار ترکیب می کنند.

نقش اعتبار مدرک طراحی مد

نقش اعتبار برای موفقیت یک طراح لباس بسیار مهم است .یادگیری در یک آموزشگاه خوب می تواند به شما در پیشبرد سریع شغل شما کمک کند.

نقش اعتبار مدرک طراحی مد
به ویژه، اکثر طراحان همیشه هدف خود را از راه اندازی فروشگاه های خرده فروشی یا مزون روی برند سازی اسم خودشان می گذارند. در نتیجه، نقش اعتبار برای موفقیت یک طراح لباس بسیار مهم است. فارغ از آموزش حرفه طراحی مد، یک آموزشگاه حرفه ای می تواند به رزومه های شما اعتبار نیز اضافه کند.
بسیاری از دانشگاه ها هستند که دانشجویان مد را آموزش می دهند، اما تعداد انگشت شماری از آن ها دارای شهرت هستند. یادگیری در یک آموزشگاه خوب می تواند به شما در پیشبرد سریع شغل شما کمک کند.

نقش دانشگاه در طراحی مد شدن
بدیهی است که برای ورود به این موسسات باید با رقابت بالا کنار بیایید و بسیار گزینشی هستند. این کار را با ایجاد نمونه کارهای طراحی خود انجام دهید. یاششوینی دشموخ ، طراح مد (Essence & Ethos) می گوید: “هیچ موسسه ای نمی تواند به شما یاد دهد كه چگونه خلاق باشید .اما می تواند بستر مناسبی برای خلاق شدن شما فراهم کند.
نکات کلیدی رشته وزمینه فعالیت خود را کشف کنید تا بتوانید استعداد های خود را بروز دهید ودر مقابل کارفرماهای حرفه ای حوزه مد حرف برای گفتن داشته باشید.

دوره کارآموزی را طی کنید
در حقیقت، طراحان مد می توانند مهارت های لازم را از طریق کارآموزی در شرکت های تولیدی یا طراحی بیاموزند. بسیاری از طراحان می توانند تجربه گران بهایی از کار در برخی از خانه های مد، به عنوان یک خیاط سفارشی یا یک استایلیست داشته باشند.
از طریق این تجربه، می توانید مهارت های بازاریابی و مهارت های فروش خود را افزایش دهید، چرا که یکی از مهمترین مهارت های ورود به بازار کسب و کار حرفه است.
طراحان می توانند با شرکت در مسابقات آماتور در معرض دید رئیس های بالقوه قرار بگیرند. با توجه به صنعت مد جهانی، تجربه در مراکز بین المللی و معروف مد مانند پاریس یا میلان برای شما بسیار مفید خواهد بود .ولی اگر در ایران هستید، می توانید به برند ها یا مزون های قوی جهت گذراندن کارآموزی رجوع کنید.

مزایای کارآموزی در طراحی مد

شما می توانید به بخش های خلاق آژانس های تبلیغاتی، مجلات، روزنامه ها در صنعت نشر یا صنعت نساجی بپیوندید. رسانه های الکترونیکی، فیلم ها و تئاتر گزینه های دیگر هستند.

مزایای کارآموزی در طراحی مد
کارآموزی بسیار افق دید شما را قوی می کند و می توانید مسیر کار خود را خیلی راحت تر پیدا کنید.
شما می توانید به بخش های خلاق آژانس های تبلیغاتی، مجلات، روزنامه ها در صنعت نشر یا صنعت نساجی بپیوندید. رسانه های الکترونیکی، فیلم ها و تئاتر گزینه های دیگر هستند.
همیشه میزان دستمزد متنوع است و به استعداد شما نیز بستگی دارد. شما همچنین می توانید یک پژوهش گر هنر، فروشنده هنر، هنر درمانگر یا مربی هنر باشید. متأسفانه تعداد کمی از هنرمندان این شانس را دارند که به صورت تمام وقت نقاش یا مجسمه ساز شوند.

نمونه کارهای قابل توجه طراحی کنید
برای ساخت نمونه کارهای چشمگیر، طراحان مد باید تجربه ای در اجرای طرح داشته باشند. برای درک نسبت و فرم می توانید در کلاس های تخصصی طراحی لباس شرکت کنید.
بهترین روش برای ایجاد نمونه کارها ی درجه یک، تمرکز بر روی هر یک از پروژه های شما است و آن را به گونه ای کامل می کنید که گویی کار خود را به یک کارفرمای واقعی ارائه می دهید. وظایف خود را در پروژه های دانشجویی به عنوان فرصت های منحصر به فرد برای ایجاد انگیزه در مهارت ها و خلاقیت خود در نظر بگیرید.
برای یک طراح موفق لباس، مهارت های قدرتمند در ارائه و مهارت های فروش بسیار ضروری است تا بتوانید مشتریان خود را برای خرید طرح های خود ترغیب کنید. بنابراین، نمونه کارها نیز باید درک صحیح از ارتباط و همکاری را نشان دهند. بر این اساس، نمونه کارهای شما نقش مهمی در کمک به بدست آوردن یک شغل خوب دارد.

انتخاب شاخه ی طراحی لباس

شما برای توسعه مهارت های خود در طراحی برنامه های نرم افزاری، رفتن به آموزش ها یا سمینارها در مورد موضوعاتی که دنبال می کنید، باید دوره های خیاطی یا الگو سازی را طی کنید

انتخاب شاخه ی طراحی لباس
نکته نهایی در مورد چگونگی تبدیل شدن به یک طراح مد موفق که هرکدام از شما باید بدانید این است که شاخه خود را دقیقا انتخاب کنید. این بدان معناست که شما برای توسعه مهارت های خود در طراحی برنامه های نرم افزاری، رفتن به آموزش ها یا سمینارها در مورد موضوعاتی که دنبال می کنید، باید دوره های خیاطی یا الگو سازی را طی کنید.

شناخت ترندهای لباس
با ترند های روز همراه باشید، وب سایت را جستجو کنید تا دریابید که فضای مد در حال حاضر به چه صورت است، با این حال، شما باید تعادل بین ایده های ابتکاری و روندهای جدید خود را پیدا کنید. این در چگونگی تبدیل شدن به یک طراح موفق لباس بسیار مهم است.

انتخاب سبک و حوزه کاری طراح لباس
شما باید بدانید که به چه سبکی از طراحی وارد می شوید و باید با چه رقابتی کنار بیایید. صنعت مد ممکن است زرق و برق دار به نظر برسد، اما برای رسیدن به سطح بالاتری کار سخت شما را می طلبد. در زیر بخشی از حوزه های طراحی و لباس که بازار خوبی در سرتاسر دنیا دارد آورده شده است:
لباس روز زنانه / مردانه
لباس شب برای مردان / زنان
لباس ورزشی / اوقات فراغت / تناسب اندام/تعطیلات
لباس بافتنی وکشی
لباس عروس
تجهیزات جانبی
لباس سفر ، بیرونی یا بیرونی
طراحی لباس برای فیلم ها، تئاتر

تصمیم بگیرید که آیا می خواهید انفرادی کار کنید یا یک کارمند باشید.
این واقعاً بیش از هر چیز دیگری مهم است. هنگامی که تصمیم گرفتید که آیا باید به عنوان یک طراح خود اشتغالی کار کنید یا یک کارآفرین، باید جوانب مثبت و منفی هر یک را طبقه بندی کنید. هنگام شروع کار، یادگیری از استاد خود مزایایی برای شما به همراه خواهد داشت که پیدا کردن مسیر را برای شما سهل الوصول تر می کند.
اگر در یک مزون کار می کنید، حساسیت بالای کار شما عاملی اجتناب ناپذیر در دنیای مد است، بنابراین برای رسیدن به هدف خود باید سلامت عاطفی و توانایی کنار آمدن با فشار را در خود آماده کنید.
اگر رئیس خود باشید، پس کنترل خلاقیت بیشتری خواهید داشت و در کار انعطاف بیشتری خواهید داشت. به عبارت دیگر، این کار مسئولیت های مختلفی را نیز به همراه دارد که شما باید مهارت کافی و عالی و همچنین تجربه انجام کار خوب در حوزه مد، حوزه مدیریت و حوزه مالی داشته باشید.
برای تبدیل شدن به یک طراح مد موفق، شما به مشاوره مفیدتری از مفاخر مد نیاز دارید می توانند نحوه راه اندازی و راه اندازی یک کسب و کار موفق مد را نشان دهند. در این جا بهترین راهنما، طراحان مد است که باید بخوانید.

کاری از مهدیه احمدی

از طراحی تا دوخت
از طراحی تا دوخت
شاخص های طراح لباس موفق
شاخص های طراح لباس موفق
پوشاک زنان دوره ی کلاسیسیسم و رمانتیسم در اروپا – قسمت اول
پوشاک زنان دوره ی کلاسیسیسم و رمانتیسم در اروپا – قسمت اول
previous arrow
next arrow
Shadow
فهرست